Malování v Itálii

Malba v plenéru – Silvi Marina 

s lektorem Tomášem Lahodou http://www.artscool.cz/cs/lektori/tomas-lahoda/

  1. – 16. července / 2-3 hodiny 4x v týdnu

Cílem letního kurzu je ozvláštnění relaxačního pobytu v krajině, která má zcela jiné barvy a světlo než u nás. Je známo už z historie, že právě pro tyto kvality jezdila řada krajinářů z celé Evropy malovat právě do Itálie.

Dovolená je doba odpočinku i lenošení, ale je také možností udělat si čas na rozvíjení vlastní kreativity. To vám umožní naše nabídka kurzu malování v plenéru, kterou vede zkušený lektor a malíř Tomáš Lahoda z Art´s Cool. Tato škola neslibuje svým studentům, že z nich udělá umělce, ale naučí je, jak při výtvarné činnosti relaxovat, užít si ji a jak se nově dívat na obrazy i svět kolem sebe.

Během kurzu se účastníci naučí porozumět zákonitostem obrazu-krajiny, vlastní inteligenci zraku a budou také zasvěceni do některých řemeslných tajů akvarelu a tempery. Kurz naučí účastníky vidět „jinak“, porozumět tomu, co vidíme na obrazech, ale i za nimi, pochopit skrze své vlastní pocity, co všechno se nám před zraky odehrává. Lektor každému najde malířskou techniku „na tělo“ a výstupem budou autorské obrazy každého účastníka.

detail kurzu:

-          malířské techniky a jejich použití – hledáme formu a místo, kde a co malovat

-          individuální vedení každého účastníka, konzultace prací

-          závěrečná výstava, vernisáž a hodnocení prací, diskuse o tom, jak se podařilo změnit naše vidění

-          kurz je určen dospělým i dětem

 

informace o místě

ABRUZZO

Tento krásný a okouzlující region se rozprostírá na území střední Itálie, v sousedství regionů Marche, Lazio a Molise. Na východě omývají břehy abruzzkého pobřeží průzračné vody Jaderského moře. Region se člení do čtyř provincií nazvaných dle nejvýznamnějších měst: Teramo, Chieti, Pescara a L’Aquila, přičemž poslední zmíněné město je i hlavním městem celé oblasti.  Převážná většina oblasti je hornatá. Nejvýznamnějším pohořím jsou střední Apeniny s nejvyšším vrcholem Corno Grande (2912 m.n.m). Abruzzo je právem nazýváno nejzelenějším regionem Evropy, což dokazuje i množství národních parků v této oblasti, jako například NP Gran Sasso nebo NP Majella.  

SILVI MARINA

Silvi Marina, přímořské letovisko na pobřeží Jaderského moře, je typickým italským městečkem. Kromě centrální promenády podél moře, plné obchůdků, barů, cukráren a restaurací, tu narazíte na klasické domky a vilky a samozřejmě nechybí dlouhá písečná pláž (6 km) s pozvolným vstupem do moře. Zvláštní kolorit městečku dodávají kopce tyčící se v pozadí letoviska s mnoha vinicemi, olivovými háji a městečky na svazích hor. Nedaleko se rozprostírá Abruzzský národní park, jedna z největších italských přírodních rezervací, kde můžete i dnes pozorovat divokou zvěř v původním, lidmi téměř nedotknutém, prostředí. Do Silvi Marina je možné dojet autem, autobusem, např. společnosti Gumdrop, vlakem (přímo v městečku se nachází vlakové nádraží).  Nejbližší letiště se nachází v Pescaře (Aeroporto D’Abruzzo), které je od Silvi Marina vzdáleno cca 20km. Další možností je letecké spojení Praha - Řím. Z Říma pak dále autobusem společnosti Prontobus, který jezdí přímo z letiště Fiumicino do Pescary.  

cena kurzu při počtu 10 účastníků 2.350 kč

cena kurzu při počtu   8 účastníků 2.900 kč

pobytový zájezd http://www.silvimarinasearesort.com/

kontakt: Denisa Zindulková

                denisa@macrinum.cz